درباره ما

ایده هایتان را ممکن می سازیم

ما را بهتر بشناسید:

گروه مدیریت ایده های گردشگری (Tourism Ideas Management) نخستین گروه تخصصی مشاوره در حوزه گردشگری، و تنها گروه مشاوره ای است که تمامی اعضای آن جزو معدود افرادی هستند که کلیه تحصیلات دانشگاهی خود را به طور پیوسته (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی) در رشته مدیریت گردشگری و در دانشگاه های معتبر کشور پشت سر گذاشته اند؛ و هم زمان، از مهارت و تجربه کافی در این صنعت برخوردارند.
گروه مدیریت ایده های گردشگری به پشتوانه پیشینه تحصیلی، مهارت های تخصصی، و تجربه اعضای خود در صنعت، از معدود گروه های توانای مشاوره ای و اجرایی در حوزه مدیریت، برنامه ریزی، توسعه و بازاریابی گردشگری می باشد.در چه حوزه ای فعالیت می کنیم؟

تخصص اصلی گروه مدیریت ایده های گردشگری، ایده پردازی و ارائه مشاوره های تخصصی در زمینه مدیریت، توسعه، برنامه ریزی و بازاریابی گردشگری به نهادهای دولتی و بخش خصوصی است؛ زیرا، بر این باور است که صنعت گردشگری در صورتی که به درستی هدایت شود، اثرات مثبت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بی شماری را برای جامعه به همراه خواهد داشت.
گروه مدیریت ایده های گردشگری منحصراً در زمینه گردشگری فعالیت می کند. این گروه ، متخصص گردشگری است و در سایر صنایع وارد نمی شود. از این رو، رصد بازار گردشگری، انجام بررسی ها و پژوهش های میدانی و همچنین مطالعه روندهای جهانی و منطقه ای را پیش نیاز یکایک پروژه های خود می داند. این گروه خود رابه رشد پایدار صنعت گردشگری ایران پایبند می داند.


چه خدماتی را ارائه می دهیم؟

راهکارها و خدمات گروه مدیریت ایده های گردشگری، الهام گرفته از پایش جدیدترین تحولات صنعت گردشگری در سطح جهان می باشد، و فراتر از مرزهای راهبری و ترویج سنتی گردشگری تدوین می شوند. در حقیقت، برگزاری تور مسافرتی، یافتن مسافر برای دفاتر و مراکز خدمات مسافرتی، و نوشتن برنامه تور آژانس های مسافرتی در حیطه وظایف این گروه قرار نمی گیرد.
خدمات این گروه ، ارائه خدمات پژوهشی، مشاوره ای و اجرایی در سطح کلان به مؤسسات و نهادهای دولتی و غیردولتی، و بین المللی فعال در حوزه گردشگری است. این گروه خدمات خود را منحصراً برای مدیریت بهینه مقاصد گردشگری ارائه می نماید و معتقد است هر پژوهشی که منجر به عمل نگردد، و هرعملی که بدون پژوهش انجام پذیرد،هر دو کاری عبث و بیهوده خواهند بود.
گروه مدیریت ایده های گردشگری، به طور عمده،در زمینه موارد زیر فعالیت می کند:
 • مدیریت بازار و برندسازی مقاصد گردشگری
 • توسعه محصولات و خدمات گردشگری
 • بررسی و رصد بازار گردشگری
 • مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک مقاصد گردشگری
گروه مدیریت ایده های گردشگری همواره تحولات فناوری، ارتباطی، رسانه ای، سیاسی، محیطی، اجتماعی و اقتصادی را به دقت زیر نظر می گیرد تا بتواند همگام با این تحولات، خدمات و محصولاتی متمایز ارائه نماید.

چرا آمده ایم؟

  آماده ایم تا:
 • به نهادهای دولتی و مؤسسات خصوصی در جهت ارتقای کیفی و پایدار صنعت گردشگری ایران کمک کنیم؛
 • به مقاصد گردشگری کمک کنیم ظرفیت های بالقوه خود را به طور شایسته ای به کار گیرند؛
 • به گردشگران داخلی و خارجی کمک کنیم تجربه ای منحصر به فرد و لذت بخش به هنگام سفر به ایران داشته باشند.


به دنبال چه هستیم؟

 • کمک به مطرح شدن ایران به عنوان یک مقصد مهم گردشگری در سطح جهان با ارزیابی گستره و تنوع منابع موجود و ظرفیت های بالقوه گردشگری،
 • ارائه راهکارهای خلاقانه برای پر کردن شکاف های توسعه ای و مدیریت بازار گردشگری ایران، بر اساس بررسی های دقیق و تخصصی،
 • ارائه مناسب محصولات و خدمات گردشگری ایران به گردشگران داخلی و خارجی،
 • کمک به افزایش تعداد گردشگران ورودی به کشور، افزایش طول اقامت آنان و منافع اقتصادی حاصل از آنان
 • تبدیل دارایی ها و ظرفیت های بالقوه گردشگری به جاذبه، مقصد و محصولاتی رقابتی و قابل بازاریابی به منظور به حداکثر رساندن منافع اجتماعی و اقتصادی، و به حداقل رساندن اثرات منفی.